Bir Uzmana Danışın
[]
1 Step 1
pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Hairplus Saç Protezi nedir?

Hairplus, inovatif teknolojiler ışığında tasarlanan, uygulamalarının tamamında %100 gerçek saç kullanılan ve saçın doğal yapısıyla ilgili tüm özellikleri koruyan bir saç protezi üretim ve uygulama tekniğidir. Hairplus saç protezinin esnekliği, her yöne hareketliliği ve kafa derisi yüzeyindeki doğal görüntüsü eşsizdir.

Hairplus saç protezini anlatmak için tek bir kelime seçmek zorunda kalsaydık, tercihimizi “doğallık”tan yana kullanırdık. Bakımlı, dolgun ve canlı saçların başımızın üzerinde göze hoş gelen estetik bir duruşu, doğal bir hareket tarzı vardır. Saçların; rüzgar, nem, ıslaklık gibi dış etkenler sebebiyle sergiledikleri farklı doğal salınımlar ancak gerçek saçların sahip olabileceği davranış özellikleridir. Hairplus saç protezi, canlı saça özgü bu doğal davranış özelliklerini aynen sergilemektedir. Hairplus saç protezi kullanıcıları denizde ya da yağmurda ıslanmanın, spor yaparken terlemenin saçlarda yarattığı etkileri ve doğal saat salınımları birebir olarak hisseder. Başkalarının hissedemediği şey ise, Hairplus’ın bir saç protezi olduğudur.

Hairplus Saç Protezi gerçek saç’tan ayırt edilebilir mi?

Hairplus, kullanıcılarına saç yapısı, renk uyumu ve saç diplerinin gerçeklik görüntüsüyle ilgili kusursuz doğallığı sunmayı başaran belki de tek saç protezi’dir… Hairplus’ın bunu nasıl başardığını teknolojik bir sır olduğu için burada maalesef açıklayamıyoruz, ama ilgili slayt ve videoları inceleyerek Hairplus saç protezi uygulamalarının kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tatmin olmadınız mı? Öyleyse merkezlerimizden birine gelin, size Hairplus saç protezinin nasıl uygulandığını canlı olarak gösterelim. Hairplus’ın kusursuz doğallığına kendi gözlerinizle şahit olun!

Hairplus saç protezinde saçların deri yüzeyindeki görüntüsü, gerçek saçların deri yüzeyindeki görüntüsünden farklılık gösterir mi?

Saç kayıplarını gidermeye yönelik tüm uygulamalarda doğallığın ve estetik duruşun sağlanabilmesinin en önemli şartı; canlı saçların deri yüzeyinde sergiledikleri alışılmış natürelliğin aynı şekilde yeniden oluşturulmasıdır. Devrim niteliği taşıyan Hairplus saç protezi üretim tekniği, gerçek saçların deri yüzeyindeki kendine has natürel görüntüsünü ve doğal davranış özelliklerini yeniden oluşturarak, başkaları tarafından hiç fark edilemeyecek saç protezi uygulamalarına olanak sağlar.

Hairplus saç protezi sabit midir? Sudan etkilenir mi? Kişinin sosyal hayatına kısıtlama getirir mi?

Özel bir medikal jelle başta sabit hale getirilen Hairplus saç protezi günlük hayatınızda alışık olduğunuz yüzme, duş alma, spor yapma, fön çekme gibi her türlü aktiviteyi ve daha fazlasını kısıtlama olmaksızın devam ettirebilmenize olanak sağlar. Hairplus saç protezinin cilt yüzeyindeki esnek yapısı ve sabitliği sayesinde kendi saçınız sanki hiç dökülmemiş gibi hissedersiniz. Hairplus saç protezi spor yaparken terlediğinizde veya yüzerken saçınız ıslandığında saçlarınızın tamamının birbirine uyum mükemmelliğini yani doğal salınımını devam ettirmesine olanak sağlar.

Hairplus saç protezinin kullanımı kolay mıdır?

Canlı saça ne yapılması gerekiyorsa Hairplus saç protezine de o yapılmalıdır. Hijyenik kullanım son derece önemlidir. Saçlarınızı en az iki günde bir yıkayarak bu hijyeni sağlamanız yeterlidir. Aksi halde; günlük yaşamda maruz kalınan toz, duman, jöle artığı vb. dış etkiler sebebiyle kirlenen halen çıkmaya devam eden saçlarınız da bundan olumsuz etkilenirler. Saçlarınız hiç dökülmemiş olsa dahi cildin yıkanarak temizlenmemesi kaşıntılara zemin hazırlar ve rahatsızlık duymanıza neden olur. Bu aşamada istem dışı dahi olsa saçlarınızın dip kısımlarını kaşıyarak Hairplus saç protezinin %100 doğal görünüm sergileyen saç tellerinin cildiniz yüzeyindeki tutuculuğunu sağlayan birleşim noktalarını tahrip edebilir ve saçlarınızın o bölgede gereksiz yere zamanından önce dökülmesine sebep olabilirsiniz. Bundan kaçınmak için kişisel temizliğinize özen göstermeli ve protezin başa sabitliğini sağlayan medikal jelin değişimlerini vaktinde gerçekleştirmelisiniz.

Hairplus’ta saçların her yöne ve şekle taranabilme özelliği var mıdır?

Hairplus saç protezi belki de var olan saçlarınızdan bile daha esnektir ve her yöne taranabilme özelliğine sahiptir. Üretim aşamasında gerçek saçların yapısal özellikleri Hairplus saç protezinde yeniden oluşturulmaktadır. Her saç farklı özellikler taşır. Tüm bu özelliklerin bileşimi sayesinde yeni saçlarınız var olan saçlarınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta olmaktadır. Aksi takdirde; sıradan bir saç protezinin doğal görünmeyen kaba ve belirgin yapısından öteye gidilemezdi.

Hairplus saç protezi, tüm saç kayıplarına karşı doğru bir yöntem midir?

Hairplus saç protezi geçici veya kalıcı her türlü saç kaybına çare olan doğru bir yöntemdir. Saçların seyrek oluşu veya hiç olmayışı uygulanabilirlik açısından bir farklılık yaratmaz. Hairplus saç protezi cinsiyet gözetmeksizin uzun veya kısa, dalgalı veya düz, her saç rengine, incelik veya kalınlık yapısına uygun olarak üretilmektedir.

Hairplus saç protezi yöntemiyle, saçlarında bölgesel seyrelme yaşayan gençler, yeniden gür ve dolgun saçlara kavuşabilir mi?

Saçları seyrelmiş olan gençler için tercih edilebilecek 3 yöntem bulunur. Bunlardan en bilineni FUE yöntemidir. FUE saç ekimiyle saçların yeniden istenen sıklık ve dolgunlukta yenilenmesi, genellikle aksi söylense de mümkün değildir. Saç ekimi tecrübesi yaşamış kişilerde “değişim” dikkate değer olmaktan uzaktır. Yeni oluşturulan saç sıklığının doğal saç yoğunluğunun ancak %30’una ulaşabildiği FUE yönteminde beklentinin, bu gerçeğe paralel şekilde yüksek tutulmaması gerekir. Ayrıca, saç çizgisine doğal bir görünüm verilemediği hallerde sırıtan ve oldukça dikkat çekici bir yapaylık sergileyen alındaki saç çizgisi çoğu zaman restore edilemediğinden bir ömür süresince bu kötü görüntüyle yaşanması gerekebilir.

Diğer bir yöntem olan ‘’Sıradan Protez’’ uygulamasıyla doğal bir görünüm elde edilmesi ve bu uygulamanın günlük yaşamda başkalarınca fark edilmeden kullanılması pek olası değildir.

Dolayısıyla, doğallığın sağlanmasında ve arzu edilen saç yapısının yeniden oluşturulmasında Hairplus saç protezi uygulamalarının en iyi alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Hairplus haricindeki saçlandırmaların gençlerin gür ve doğal görünüm öncelikli saç isteklerine çare olamadığını, en etkili yöntemin Hairplus olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Hairplus saç protezi hiç saçı olmayanlara uygulanabilir mi?

Hairplus; kadın-erkek, genç-yaşlı… herhangi bir nedenle saçlarının tamamını kaybetmiş kişiler için doğallığı ve kullanım kolaylığıyla en çok tercih edilen saç protezi tekniğidir. Kısa-uzun, dalgalı-düz, sık ve dolgun saçla uygulaması yapılabilmekte ve hiç saçı olmayanların gerçek doğallıkta yeni saçlarıyla kendilerini çok daha alımlı hissetmelerine katkı sağlamaktadır.

Hairplus saç protezi, bayanlar için uygun bir yöntem midir?

Hairplus saç protezi, herhangi bir nedenle saçının bir kısmını veya tamamını kaybetmiş bayanlar için ideal bir saçlandırma yöntemidir. Bayanlar, Hairplus saç protezi sayesinde dilediklerinde boya, röfle, balyaj, maşa, topuz ve fönle şekil verilmesi gibi her türlü kuaför hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilirler.

Hairplus kemoterapi ve radyoterapi nedeniyle geçici saç kaybı yaşayanlara önerilir mi?

Kemoterapi tedavileri yaşanması gereken zor bir süreçtir. Hastaların bu dönemde moral ve motivasyonlarını olumsuz etkileyecek başkaca zorluk istememesi son derece olağandır. Tedavinin başlamasıyla ilaçların gösterdiği yan etkiler sebebiyle saçların tamamı kısa sürede kaybedilir. Saç kaybının ilaç alımıyla başlayan bu oldukça hızlı seyri, çoğu hastayı korkutur ve huzursuz eder. Seçilecek çözümün saçların bu ani kaybı öncesinde uygulanabilir olması bu açıdan oldukça önemlidir. Hairplus’ın Kemoterapi tedavileri için geliştirdiği saçlandırma tekniği; istenmesi halinde saç kaybı öncesinde de uygulanabilir. Kullanımı konforlu ve doğal görünümlü bu saç protezi uygulaması, tedavi sürecinin saçlı geçirilerek moral-motivasyon açısından daha sağlıklı hissedilmesini kolaylaştırarak, hastaların tedavi boyunca normal bir hayat sürdürebilmelerine önemli bir katkı sağlar.

Hairplus saç protezi kimlere önerilmemelidir?

Küçük yaştaki çocuklara ve ileri derecede egzama gibi kronik cilt rahatsızlığı olanlara protez saç uygulaması önerilmemelidir. Saç protezi kullanımı tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibidir ve tıpkı onlar gibi hijyen kurallarına uyularak kullanılmalıdır. Küçük ya da ileri yaşları ya da zihinsel durumları nedeniyle kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına önem verme sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanların bu uygulamadan uzak durmaları daha doğru olacaktır.

Hairplus saç protezinde saç ve ten uyumu ile ilgili çalışmalar nasıl gerçekleşir?

Saç ve ten uyumu ile ilgili yapılan çalışmalar “şirket içi özel bilgiler” içerdiğinden burada ayrıntılardan bahsedebilme olanağına sahip değiliz. Bu nedenle gerçek saçların tüm yapısal özelliklerinin Hairplus saç protezine birebir yansıtıldığını söylemekle yetinmek zorundayız. Hairplus saçlarının cilt yüzeyinde sergilediği inanılmaz doğallık, saçların her yöne tarana-bilirliği ve birbiriyle uyum mükemmelliği, başka saç protezi sistemlerinin sahip olamayacağı devrimsel nitelikteki Hairplus kalite anlayışının eseridir.

Karar sonrası süreç nasıl işler?

Karar aşaması sonrasında kişinin kendi saçlarını uygulama gününe kadar kestirmemesi tavsiye edilir. Üretim yurtdışında gerçekleştiğinden minimum 3 haftalık bekleme süresi bulunmaktadır. Asimetrik kafa yapılarında veya saçı hiç olmayanlara yapılacak uygulamalarda bu süre 12 haftaya kadar uzayabilmektedir. Hairplus’a özgü aktif kalıp sistemi, uygun kafa eğim ölçüsüne sahip kişilerde saçlandırma uygulamasının aynı gün içerisinde yapılmasına olanak sağlar.

Uygulama günü kişi yeni saçlarının son haliyle ne kadar sürede tanışır?

Hairplus saç protezinin uygulamaya hazır hale getirilmesi bir dizi çalışmalar neticesinde olmaktadır. Laboratuvar çalışmaları bu süreçlerden bir tanesidir ve saçın yapısal özelliklerinin son aşamaya getirilmesi ve ten uyumunun sağlanması hep bu süreçte gerçekleştirilir. Son aşamada saç kesiminin tamamlanmasıyla saçsızlık tarihe karışır ve kişi tekrar saçlı olmanın keyfini doyasıya yaşamaya başlayabilir. Aynı günde gerçekleştirilen bu uygulama aşamaları yaklaşık 4 saatlik sürede tamamlanır.

Hairplus saç protezi bakım periyotları nasıldır?

Bakım zaman aralıkları kişilerin cilt yapılarına, yaşadıkları yerin iklim özelliklerine, sosyal faaliyetlerinin niteliğine bağlı olarak değişebilir. Örneğin: Kuru ve nemsiz bir iklim ortamında yaşayan ile sıcak ve çok nemli bir iklimde yaşayanlar arasında bakım zaman aralıkları açısından birkaç günlük farklar oluşabilir. Daha soğuk ve nemsiz ortamlar, bakım zaman aralıklarında sürelerin uzamasına olanak sağlar. Sabitleme jelinin daha uzun veya daha kısa süre dayanması başka faktörlerle de yakından alakalıdır. Sürekli aktif bir spor hayatının içerisinde olunmasıyla ve bu aktiviteler esnasında vücut ısısının uzun süreler üst sınırlarda seyretmesi, sürekli çok sıcak su ile duş alma alışkanlığı, aşırı alkol tüketimi ve sonucunda ter bezleri vasıtasıyla bu toksinlerin vücuttan atılmak zorunda olması gibi etkenler bakım zaman aralığını kısaltmaktadır. Dolayısıyla bakım aralıkları tanımı için tek bir zaman süreci belirtmek yerine, 2-3 hafta arası bir süre tanımlaması daha doğru olacaktır.

Kendi kendine bakım uygulamasının öğrenilmesi zor mudur?

Selfplus, Hairplus saç protezi kullanıcılarına sunulan rakipsiz bir kullanım kolaylığıdır. Selfplus ile protez saçın bakımı için ne saç uzmanlığı eğitimine ne kuaförlük bilgisine ne de bu bağlamda özel bir yeteneğe sahip olunması gerekmektedir. Bu özel uygulama sayesinde dilerseniz Hairplus merkezlerine bakım yaptırmak yerine siz de bakımınızı kolayca kendi evinizde yapabilirsiniz.

Hairplus saç protezinin ömür süresi var mıdır?

İki adet Premium doğallık seviyesindeki Hairplus saç protezinin ömür süresi yaklaşık 20 aydır. Saçların ömür süresi doğallık seviyesi düştükçe artış gösterir. Ancak aynı oranda saç kabalaşır ve ömür süresinin uzatılması için doğal duruşundan ödün verilmesi gerekir. Yani ömür artışı için hava-su geçirgenliği zayıf ve kalınlığı hissedilir bir altyapı üretimi gerekli olur. Bu durumda saç protezi sıradan bir altyapı ile yapılmak zorundadır. Saç protezinin doğal olmasına önem verenler açısından bu tür uygulamalar tatmin edici olamaz. Yine de esas itibariyle saçın ömür süresini saçın nasıl ve ne şekilde kullanıldığı belirler. İtinalı ve hijyen kullanım saçın ömür süresini uzatabildiği gibi tersi kullanım alışkanları aynı ölçüde kısaltabilir.

Hairplus saç protezi sigortası neleri içerir?

Hairplus’ın sunduğu, “saçsızlık sigortası” saçlandırma sektöründe görülmemiş bir fırsattır. “Hairplus saçsızlık sigortası” sayesinde her saç yenileme döneminde tekrar ve tekrar bütçenizi zorlayacak miktarlarda para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Saç yenileme dönemlerinde yalnız sigorta aktivasyon bedeli karşılığında, eskiyen protez saçınız yenisiyle değiştirilecektir.

Hairplus Saç Protezinin sıradan Saç Protezine göre avantajları nelerdir?

1-Hairplus saç protezinde şakak ve alın çizgisi inanılmayacak derecede doğal görünür… Sıradan saç protezinde alın çizgisi koyu renktedir, hemen fark edilir.
2-Hairplus saç protezinde saç diplerinin deri yüzeyinde sergiledikleri görüntü gerçek saçlarınki kadar doğaldır… Sıradan saç protezlerinde saç diplerinin yapay ve kaba görüntüsü hemen göze çarpar.
3-Hairplus saç protezinde saçlar her yöne taranabilir, doğal salınım ve hareket kabiliyeti vardır… Sıradan saç protezlerinde saçların her yöne taranabilme özelliği sınırlıdır ya da hiç yoktur.
4-Hairplus saç protezi orijinal saç özelliklerini her zaman korur. Fön, röfle, balyaj, perma, topuz yapma imkanı sunar… Sıradan protezde kısa süre sonra saç rengi kızıllaşır, uzaktan dahi dikkat çeker.
5-Hairplus saç protezi kafa derisiyle %100 ten uyumu sağlar… Sıradan protezde kalın ve kaba alt yüzey ten ile uyumsuzdur ve kötü görüntüsüyle saçların arasından sırıtır.
6-Hairplus saç protezi var olan saçlarla aynı özelliklere sahip olduğundan tam bir uyum sergiler… Sıradan saç protezinin kalın saç telleri var olan saçlarla uyumsuzluk yaratır.
7-Hairplus saç protezinde saçlar ipek gibidir. İster uzun, ister kısa olarak özgürce kullanılabilir… Sıradan protezde saç sürekli karışıp dolaşarak taramada zorluk yaratır.
8-Hairplus saç protezi yüzme ve diğer sportif aktiviteler sırasında canlı saçın verdiği reaksiyonları verir, doğal salınımını ve hareketini sürdürür… Sıradan protez saç ıslandığında gerçek saçtan farklı tepki gösterir, yüzerken yapay ve uyumsuz görüntüsüyle kendini hemen belli eder.
9-Hairplus saç protezinde bakım periyotları ortalama 2-3 haftadır… Sıradan saç protezi haftada bir bakım gerektirir.
10-Hairplus saç protezi hava ve su geçiren özelliği sayesinde hijyeniktir… Sıradan saç protezinin kalın ve geçirgen olmayan yapısı kaşıntılara ve ciltte alerjik tepkilere neden olabilir.
11-Hairplus saç protezi kullanıcısına varlığını unutturur… Sıradan protez saç kaba yapısı nedeniyle varlığını hissettirir.
12-Hairplus saç protezi istenen sigorta süresi kapsamında düşük bedelle yenilenir… Sıradan saç protezi sigorta kapsamında değildir.

Sıradan saç protezi nedir?

Sıradan saç protezi alternatif saçlandırma yöntemlerinden biridir. Sıradan saç protezinde saçların geriye taranması ve aynı zamanda şakak çizgisinin doğal görünmesi olanaksızdır. Saç kalitesi ve altyapıdaki sıradanlık zamanla tek taraflı taranmaya alıştırılan protez saçı farklı şekilde taramaya çalıştığınızda belirgin sorunlar yaratır. Bu kalite eksikliği ve teknolojik gerilik sıradan saç protezi kullanıcılarının doğal hissetme konforunu azaltır… Bu nedenle doğal bir duruş ve estetik bir görünüm isteyen kişiler için bu uygulamalar tatmin edici olmaktan çok uzaktır.

Saç Ekimi nedir? FUE nasıl uygulanır?

Eksilen saçların yerine konmasına yönelik saçlandırma yöntemlerinden belki de en çok bilineni saç ekimidir (saç nakli). FUE ve FUT olmak üzere birbirinden farklı 2 yöntemle yapılır. Günümüzde daha pratik olan FUE saç ekim yöntemi neredeyse saç nakli operasyonlarının tamamında başlıca tercih edilen uygulama olma özelliğini kazanmıştır. FUE cerrah gerektirmeyen bir işlem olsa da klinik ortamda uzman doktor ve yardımcıları tarafından yapılması gereken tıbbi bir uygulamadır. FUE, saç köklerinin ense bölgesinden küçük yuvarlak kesiler halinde tek tek alınarak başın hedef alanına nakledilmesiyle gerçekleştirilir. Genel olarak ülkemizde saç ekimi diye adlandırılan saç nakil işlemleri köklerin deri yüzeyinden içe doğru yaklaşık 0,6 mm çapında açılan çukurcuklara yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Verici bölgeden alınan saç kökleri genetik yapıları itibariyle dökülme eğiliminde olmadıklarından yerleştirildikleri yeni yerlerinde yaşamlarına kişinin ömrü süresince devam ederler.

Saç Ekimiyle sık ve dolgun saçlara sahip olunabilir mi?

Saç ekimi sık ve dolgun saçlara sahip olmak için seçilecek çok doğru bir yöntem değildir. Saç tellerinin deri yüzeyinde sergiledikleri ve dışardan bakan biri olarak bizlerin sık veya seyrek olarak nitelediğimiz görünümleri, kişilerin genetik yapılarına bağlı olarak şekillenir. Köklerin gelişimi bebeklikten başlar. Saçlarımız yaşam döngüsünün içerisinde hep yeniden yapılanma arayışındadırlar. Saç teli incelir, kök yapısı zayıflar ve incelmiş olan saç telini döker. Günlük olarak kaybedilen 90-100 civarındaki saç teli bu döngüde kökle birlikte yeniden gelişerek bildiğimiz dolgun saç teline evrilir. Küçük kök yapısı ve ince saç telinden daha dirençli saç köküne ve daha kalın saç teline doğru bu yenilenme süreci kendini sürekli tekrar eder. Saç naklinde transfer için seçilen bir saç kökünün yerinden yuvarlak bir kesiyle çıkarılması ve hedef bölgede insan eliyle oluşturulan kök yuvasına gömülmesi gereklidir. Deri yüzeyinden içe doğru yaklaşık 0,6 mm çap genişliğine sahip ince boru benzeri tıbbi aletlerle açılan bu deliklerin birbirlerine yakın olmaları saç sıklığının daha çok, uzak olmaları ise saç sıklığının daha az olacağı anlamını taşır. Gerçek şudur ki; doğal saç yapımızda bebeklikten gelişen saç sıklığının sonradan benzer şekilde dahi taklit edilebilmesi mümkün değildir. Kafa derisinin aşırı zorlamadan yırtılarak zarar görmemesi için sonradan açılan kök yuvalarının belli aralıklarda konumlandırılması gerekmektedir. Doğal saç yapımızdaki kökler arası mesafeye kıyasla, insan eliyle sonradan açılan kök yuvaları arasındaki mesafe kabaca doğal olanın 3 mislidir. Bu durum, saç ekimi sonrası sağlanan saç sıklığının yetersiz görülmesinin en önemli nedenidir.

FUE Kadınlara uygulanabilen bir yöntem midir?

Küçük yara izlerinin örtülmesi maksatlı dar ölçekli alanlara FUE uygulaması kısmen de olsa yapılabilir. Erkek tipi saç kaybı yaşayan bayanlara saç ekimi kesinlikle uygulanmamalıdır. Netice itibariyle bu tip vakalarda alınan ekim sonuçları kişileri memnun etmekten çok uzaktır ve önemli ölçüde hayal kırıklığı yaratmaktadır.